5. Zkratky na Vaší cestě

5. července 2009 v 11:00 | Robert Slovák |  Žijte život, jaký chcete.
* Tento program můžete volně šířit, pod podmínkou, že jej nebudete jakkoliv upravovat.*
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

# 5. díl

Zkratky na Vaší cestě

Za těch několik dílů emailového kurzu, které jsme společně prošli, Vás možná napadla otázka, zda nelze celou cestu k vrcholu nějakým způsobem zkrátit. Mám pro Vás dobrou zprávu. Lze a dost významně. Dnes se celosvětově lidé stávají milionáři v průběhu dvou až pěti let od svého rozhodnutí a závazku to učinit. I Vám se to může v takto krátkém časovém intervalu podařit. Záleží jen na síle Vašeho závazku a Vaší hladovosti tohoto cíle dosáhnout.
Kdysi to tak jednoduché nebylo. Přesto se lidé milionáři stávali. Podívejte se na Charlese M. Schwaba, Henryho Forda, Andrewa Carnegieho, Thomase A. Edisona, nebo našeho Tomáše Baťu. A to je jen několik velmi málo případů. Trvalo jim to podstatně déle, několik desítek let. Přesto se jimi stali a své zkušenosti posléze předávali dalším, kteří se odhodlali jít v jejich stopách.
Jim to trvalo desítky let, pomalu celý jejich život. Trvalo jim to celý život, protože mnohdy museli přicházet na to, jak co udělat, aby dosáhli toho, co dosáhnout chtěli. Vy však nemusíte. Můžete využít stovek odkazů, které tito úspěšní lidé vytvořili a vyjít z jejich zkušeností. Nemusíte zdlouhavě hledat cestu, zkoušet metodou pokus omyl. Dnes je cesta úspěchu tak jasná, jako nikdy předtím v historii.
Dnes už nelze být neúspěšný - tedy pokud to sami nechcete. Ten kdo dnes není úspěšný, nebo alespoň není na cestě změny a růstu, ten se musí snad jen velmi systematicky bránit. Přesto takoví lidé i dnes mezi námi jsoou a každý den je potkáVáme. Žijí průměrné, ze všednosti a průměrnosti nevybočující životy. Umírají nepoznáni a zapomenuti. A přitom by to tak vůbec nemuselo být.
Co jím brání? Strach? Strach z neúspěchu? Nic takového neexistuje, to je jen v našich hlavách. Prostě to musíte dělat tak dlouho, dokud se Vám to nepodaří.
Nevědomost? Nepřipadá v úvahu. Je tady internet, který pomáhá snad všemu lidskému počínání. S možností zjistit cokoliv, nalézt jakýkoliv chybějící díl skládačky, kdekoliv ve světě z tepla svého domova. A těch možností, které dneska existují. Nepočitatelně.
A kromě internetu existují knihy na téma úspěchu, získávání bohatství, podnikání. Existují audio nahrávky, existují videa a filmy, existují semináře a mentoři, kteří Vás dostanou z místa, kde jste, tam kde byste chtěli být. Tak proč jsou stále lidé, kteří nikam nesměřují, jen přežívají na samém dnu skvělého života?
My lidé se obecně nejlépe dokážeme učit s pomocí příkladů - dobrých nebo špatných. Buď se novou dovednost naučíme s pomocí vlastních chyb, nebo s pomocí chyb ostatních lidí. Vůbec nejlepší variantou, kterou můžete zvolit, je učit se na úspěších a prohrách úspěšných lidí.
Odvětví osobního rozvoje je dnes jedno z nejrozvinutějších, jaké vůbec existuje. V současné době můžete v různorodé formě vstřebávat a vzdělávat se prakticky v jakékoliv oblasti života. Potřebujete zlepšit svou komunikaci? Chcete lépe a efektivněji navazovat vztahy? Máte potřebu lépe prodávat? Máte problémy se svou váhou nebo fyzičkou? Chcete se naučit hrát na nějaký hudební nástroj? Potřebujete se naučit anglicky, německy, španělsky nebo rusky? Chcete ovládnout komoditní trhy? Nenajdete snad jedinou oblast, která by neměla žádného průvodce.
Ať už svého úspěchu chcete dosáhnout v jakékoliv oblasti, vězte, že už tady byl někdo, kdo Vám může velmi významně poradit a jeho dvaceti nebo víceleté zkušenosti můžete načerpat prostřednictvím 300 stránkové knihy, několika hodinových audio nahrávek, seminářů, coachovacích rozhovorů.
Čtěte knihy, poslouchejte kazety, zúčastňujte se seminářů - jsou to dekády moudrosti redukované do neocenitelných hodin. Pečlivě si vybírejte, ale investujte do těchto věcí. Možná budete namítat, že na to nemáte peníze. Pak buďte důslední a odkládejte. Až naspoříte určitou částku, pak ji do sebe investujte. Bude to jedna z nejlepších investic, kterou uděláte.
Úspěch stojí na tom, že vždy musíte zaplatit jistou cenu. Buď platíte svým časem, svými penězy, energií. Úspěchu nelze dosáhnout, aniž byste zaplatili určitou cenu. Za pět roků budete přesně tam, kde jste i dnes, pokud nebudete růst. Za pět let budete přesně tam, kde jste i dnes, pokud nepřečtete určité knihy, nevyrostete a nepotkáte určité lidi.
Neočekávejte, že byste mohli něčemu uniknout, že byste něco mohli obejít. Vždycky musíte zaplatit nějakou cenu. A ta bude přesně tak vysoká, jak velký je Váš sen. Pokud Váš sen není moc velký, je pravděpodobné, že nebudete muset platit mnoho. Ale odsoudíte se k prostřednosti. Ten komu je nejvíce dáno, ten kdo je nejvíce požehnaný, po tom je zároveň nejvíce očekáváno, a ten nejvíce platí.
Víte, Vy si nemůžete dovolit do sebe neinvestovat. Nemůžete si dovolit nevydávat peníze na svůj osobní rozvoj, protože ve skutečnosti platíte obrovskou cenu, za svůj neúspěch, za to když nerostete. Není to o tom, kolik Vás stojí kniha nebo seminář. Je to o tom, kolik Vás to bude stát, jestliže se nebudete vzdělávat, jestliže nebudete růst! Nikdy nezúročíte vědomosti, které nemáte. Kniha, kterou nepřečtete, Vám nepomůže. Nejlepší lídři světa přečtou několik desítek knih ročně. Kolik jich přečtete vy?
Životy známých státníků, úspěšných podnikatelů, sportovních rekordmanů a velikých filosofů - vše je popsáno. Můžete si přečíst o jejich úspěších a triumfech. Také se dozvíte, jak vítězi často prohrávali na své cestě za slávou. Avšak musíte mít otevřeny oči a hledat v obsahu perly. Perlami nazýVám brilantní myšlenky a vzorce myšlení, které velikány dostaly tam, kde se nakonec dostali. A to nejlepší co můžete udělat je, že je okopirujete!
Až budete číst autobiografie, může vás překvapit myšlenka o své vlastní síle. Můžete si pomyslet: "Myslím, že i já sám toho mohu dosáhnout!" Váš vlastní život se Vám bude zdát důležitějším. Životopisy druhých Vám ukáží správnou cestu. Jediná námaha, kterou budete muset vynaložit, bude dojít si do knihovny, knihkupectví nebo se prozkoumat internet.
Mnoho lidí je uvězněno v myšlení, že číst noviny a různé časopisy, je nějakým způsobem obohatí. Myslí si, že pokud by je neznali, pak by nemohli fungovat. A tak tráví dlouhé hodiny denně získáváním informací, které jsou z velké míry negativní, které jim žádným způsobem nepomohou ve zkvalitnění jejich života a jen se zásadním způsobem podílejí na ořezávání jejich osobního volného času.
Znám i takové lidi, kteří přečtou veškerý denní tisk a pak ještě sledují všechny televizní noviny. Jsou každý den velmi kvalitně informováni. Bohužel ani jeden z těchto lidí, nedokáže získané informace využít ve svůj prospěch. Naopak znám lidi, kteří se moc nezajímají o to, co se kolem děje. Říkají: "Opravdu důležité věci se stejně vždycky nějakým způsobem dozvím. Jinak si hledím svého." Jdou tak za svými cíli, pracují na nich, jsou soustředění a tak jich i dosahují.
Odrazuji Vás od toho, abyste četli jen snadné věci a aby jste získavali informace, které nemají trvalou hodnotu. Mohou Vás pobavit, ale v žádném případě díky nim nepovyrostete ani o píď. Chtěl bych upozornit na to, že všude slyšíte, jak je dnešní doba uspěchaná a jak je všude kvantum informací. Ano je to pravda, ale na druhou stranu, bych chtěl, abyste si uvědomili, že ty podstatné a důležité věci/pravidla se mění jen velmi pomalu a zřídka.
Chcete za každou cenu vědět vše, co se dnes událo tam a tam, a co se stalo jinde? Nebo chcete poznat univerzální principy života, a na těch vystavět svůj kvalitní život? Chcete poznat principy, které fungují už od té doby, co lidé chodí po Zemi? Zaplaťte svou cenu za vzdělání, pokud nebudete platit, nemůžete očekávat, že do Vašeho života přiteče proud prosperity, který se bude rok od roku zvětšovat s tím, čím více budete číst, čím více budete chodit na semináře, čím více se budete setkávat s úspěšnými lidmi a čím více budete růst.
Buďte stále efektivní. Využívejte svůj čas na 100%, není čas ztrácet čas. Využijte každé vhodné chvíle ke svému osobnímu rozvoji, růstu. Využijte například svého automobilu nebo mp3 přehrávače k učení. Existuje mnoho tisíc hodin nahraného audio materiálu, který Vám může prokázat nesmírnou službu během cesty do práce a z práce, během cesty na nákup, během něj a cestou domů. Proposlouchejte se ke svému zářivému úspěchu. Až tak je to snadné. Změňte své myšlenky a posléze svůj život posloucháním hodnotného obsahu.
Jestli chcete být ještě efektivnější, pak jeden z nějlepších způsobů je najít si rádce a učitele v jedné osobě. My lidé se přece jenom nejlépe učíme, když za námi stojí někdo, kdo nás povzbuzuje, kdo občas zkoriguje náš kurz a kdo nás udží na stopě, když ji začneme ztrácet nebo polevovat.
Mnozí úspěšní lidé si dobře pamatují na těžkosti, které museli překonávat a s radostí Vám budou předávat své zkušenosti, obzvláště jestli ve vás objeví nadšeného a pilného žáka. Kromě znalostí a dovedností, které Vám předají v průběhu učení, Vám někteří mohou předat i své užitečné známosti a kontakty. Představte si, že máte možnost požádat o radu zkušeného specialistu, který již dosáhl toho, čeho chcete dosáhnout i Vy.
Současně, jak Vám druzí pomáhají, nezapomeňte ani Vy na svou roli potencionálního rádce a učitele. Koloběh se nesmí přerušit. I malá pomoc věnovaná méně zkušenému člověku než jste Vy sami, pro něho znamená obrovský posun kupředu.
Nechejte si odhalit zkratky a dále tyto zkratky odhalujte druhým. Zaplaťte za znalosti zkušenějších, osvojte si je a použijte je ve svůj prospěch. Běžte kupředu rychleji a dojděte velikosti. Miřte na hvězdy a buďte si jisti, že se nevrátíte s hrstí bláta.
Těšte se na další část s názvem Pracovitost a nepohodlí a očekávejte jej v následujících několika dnech.
Mnoho úspěchů při hledání Vaší cesty ...
S přáním nebetyčných výsledků ...Robert Slovák
Skype: robert_slovak | ICQ: 313-920-319


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
PS:
Pokud se Vám tento emailový kurz líbí a opravdu jej shledáváte přínosným pro svůj osobní rozvoj, podělte se o něj se svými přáteli.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama