2. Magnetická síla cíle

5. července 2009 v 10:54 | Robert Slovák |  Žijte život, jaký chcete.
* Tento program můžete volně šířit, pod podmínkou, že jej nebudete jakkoliv upravovat.*
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

# 2. díl

Magnetická síla cíle

Je na čase určit si cíl. V minulém díle tohoto emailového programu jsme společně snili a Vy jste si vysnili obrovský sen, který Vás naplnil nadšením a pozitivní energií. Teď je na Vás, abyste stanuli do ringu, ve kterém Vašemu snu vdechnete život, postavíte jej na nohy. Právě teď máte příležitost Váš sen nechat vyrůst v obrovský úspěch.
Ze svého snu musíte udělat cíl. Váš sen se musí proměnit v jeden nebo více cílů. Musíte jej proměnit v mezníky na cestě, které postupně procházíte a odškrtáváte ve své mapě. SPLNĚNO.
Cíl, to je žádoucí koncový stav a dá se definovat následujícími otázkami:
 • Jak to bude vypadat, až Vaše úsilí bude završeno?
 • Jak poznáte, že jdete správnou cestou a že jste svého cíle dosáhli?
 • Kým budete? Jaký bude Váš život?
 • Jakých výsledků chcete dosáhnout během jednoho roku, v příštích třech letech, za pět a za deset let?
 • Jak bude vypadat Váš osobní život a jak naopak profesní?
 • Kolik chcete každý rok vydělávat? Chodíte ještě do práce? Nebo podporujete lidi v Africe svou vlastní charitativní organizací?
 • Jakou část vašich příjmů bude tvořit reziduální příjem?
 • Co je Vaším cílem? Víte to?
Přemýšlejte o následujících faktech:
 1. Jen 3% lidí má jasný cíl, který v písemné podobě uchovávají v zásuvce. Tato 3% skupina lidí vesměs svého cíle dosáhnou a to proto, že je jasně definován a písemně zachycen.
 2. 30% lidí svůj cíl sice nezafixovalo písemně, ale má jej jasně definován alespoň v mysli. Z této skupiny svého cíle dosáhne plných 70% lidí.
 3. Zbytek, tedy asi 67% lidí, žádný pevně uchopitelný cíl nemá, věří na náhodu nebo na zázrak, jako třeba na výhru v loterii. Svůj život prožijí podle hesla - nemáme sice tušení, co chceme, ale nedáme pokoj, dokud toho nedosáhneme. A tak toho také bohužel nedosáhnou.
Nechovejte se jako loď bez kormidla a určete si svůj cíl nebo cíle. Protože dokonce i když nevíte, kam jdete, někam určitě dorazíte. Otázkou je, zda je to přesně ta stanice, kde jste původně chtěli. Ale to se nemůžete divit, vždyť jste si přece neurčili cíl.
Jste jako ta bárka na moři, hnáni proudem. Možná narazíte na ostrou skálu, a možná se dostanete na mělčinu, ale na úplně jiném ostrově.
Všude na světě úspěšní lidé, kteří mají jasně vyhraněné sny, vize a představy. Tyto mají přeměny v krystalicky čisté cíle, které jsou jejich vodítky. Přesně tak vědí, co mají v danou chvíli udělat. Přesně vědí, který krok musí uskutečnit, aby postupně dospěli k vytvoření celkového obrazu, jejich vizi.
Své cíle sledují s pevným odhodláním a vytrvalostí přecházející v posedlost tak dlouho, dokud jich nedosáhnou. Přitom se nenechají odradit žádnými vnějšími překážkami ani potížemi. Neúspěšní lidé si naopak myslí, že jen musí čekat, až jim sny někdo přinese na stříbrném podnose, až jim milióny spadnou do klína, nebo na náhodu. Když už se nakonec rozhodnou cokoliv dělat, tak se zastaví před prvním problémem.
Na úspěchu ve skutečnosti není nic kouzelného nebo nadpřirozeného. Jde o postupnou, vytrvalou a soustředěnou práci směrem k hodnotnému ideálu.
Určete si svůj cíl, protože mozek je orgán, který je uzpůsoben k tomu, aby dosahoval cílů. Ať mu dáte jakýkoliv úkol, ve dne v noci bude vaše podvědomí makat na tom, jak by tohoto cíle bylo možné dosáhnout. Pakliže si určíte svůj cíl, z Vašeho mozku se stane magnet, který bude přitahovat do Vašeho života vše potřebné tak, aby mohlo dojít k naplněné Vašich očekávání a k dosažení předem stanoveného cíle. Aby však tato přitažlivá magnetická síla mohla fungovat, musíte si cíle stanovit a popsat.
Cíl to je závazek, že to se svým snem myslíte skutečně vážně. Že to není jenom takové plácnutí do vody.
Určete si svůj cíl a prozatím si nelámejte hlavu s tím, jak jej dosáhnete, nad tím nepřemýšlejte. Vaším úkolem je pouze Váš sen přetvořit v přesně definovaný cíl. Cesta, jak se k němu dostanete, ta Vás napadne časem, když tomu dáte volný průběh.
Připravte se na to, že jakmile si stanovíte svůj cíl a začnete po něm šahat. Jakmile začnete naplňovat kroky potřebné k jeho naplnění, tak najednou dostanete brilantní nápad jak svého cíle dosáhnout při činnosti, která s oním dosahováním cíle pramálo souvisí.
Osobně mám zkušenost s tím, že mě najednou napadne skvělá myšlenka, která ke mně přijde například ve sprše, na procházce nebo na záchodě, prostě kdekoliv. Doporučuji u sebe neustále nosit zápisník a tužku, nebo diktafon.
Jediné co musíte je mít jeden nebo více cílů. Musíte vědět, kam směřujete.
Čeho chcete dosáhnout? Víte to? Co byste chtěli slyšet, až nadejde Váš čas a vás budou pokládat do země?
Chcete, aby se o Vás říkaly typické prázdné fráze, které se na těchto ceremoniálech pronášejí? Nebo chcete, aby všichni věděli, že váš život byl oslavou vítězství, velikosti, pokory a nezdolnosti. Že jste svůj život prožili naplno a nepromarnili jste jedinou vteřinu Vašeho velkolepého života. Že jste inspirovali a pozitivně ovlivnili zástupy lidí k jedinečným činům plným entuziasmu.
Tak co chcete? Je to na Vás. Vyberte si. Vy a jedině Vy máte moc to změnit. Vaše budoucnost je Vaše volba.
Tento Váš hlavní cíl doporučuji rozmělnit do několika menších. Vytvořte si své milníky - cíle s přesným datem jejich dosažení, které Vám poslouží ke kontrole Vašeho postupu směrem k hlavnímu cíli. Nejenže se Vám tyto menší cíle budou dosahovat snadněji, ale rovněž Vám bude jasnější, co máte udělat. I cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.
Vytyčte si alespoň ty cíle, o kterých si myslíte, že je nutné je projít. A začněte s jejich naplňováním. Váš úspěch vyjde z jasnosti. Čím jasněji máte definovány cíle, tím rychleji svého úspěchu dosáhnete. Čím jasněji máte definovány cíle, tím jasněji se dostanete ze základního tábora na vrchol hory.
Svého cíle dosáhnete snadněji, pokud se při jeho sestavení budete držet následujícími pravidly:
 1. Stanovte si svůj cíl pozitivně, velkoryse a jasně.
 2. Ujistěte se, že Váš cíl závisí na Vás a Vy jste plně odpovědní za jeho dosažení.
 3. Představte si, jak se budete cítit, co uslyšíte, uvidíte a budete říkat, když cíle dosáhnete.
 4. Stanovte si datum dosáhnutí cíle/dílčích cílů a souvislostí, při kterých se tak má stát a pravidelně je kontrolujte.
 5. Ujistěte se, že se cíl hodí pro Vás a pro Váš život - není to náhodou sen/cíl někoho jiného (třeba rodičů?)
 6. Sepište si, jaké zdroje budete k dosažení potřebovat.
 7. Jaká je hodnota Vašeho cíle? Co Vám cíl přinese?
Teď je čas napsat si svůj cíl /cíle. Napište je a Váš život již nikdy nebude stejný, zejména jestliže se budete snažit o jejich naplnění.
Víte, možná v průběhu cesty zjistíte, že chcete nebo potřebujete svůj cíl změnit. Možná se změnila Vaše životní situace a cíl, který jste si dali, už není atraktivní.
Samozřejmě se nic neděje. Nezáleží na tom, že jste nakonec svého cíle nedosáhli a rozhodli jste se cíl opustit. Byl by problém, kdybyste se o něj nepokusili. Důležitější je, že jste se rozhodnuli a v průběhu dosahování cíle jste museli vyrůst - zvláště pokud Váš cíl byl dostatečně velký. Museli jste se změnit a naučit mnoho věcí. Což Vám pomůže, ať budete dělat cokoliv.
Napište si alespoň 5 cílů, kterých tento rok dosáhnete. Napište si kartičky s Vašimi cíli a ty noste pořád u sebe. Každý den a kdykoliv během dne budete mít chvilku, podívejte se na tyto kartičky a představujte si své pocity při splnění cílů na nich napsaných. Jinou metodou, která někoho může stimulovat více je, že si své cíle každý den napíšete na papír a pak se oddáte snění představou sama sebe při jejich dosažení.
Tato činnost by ve vás neměla vyvolávat jakékoliv obavy. Zřekněte se negativních emocí, které by jen celý proces narušily. Přistupujte k tomu volně s vírou, že se tak stane. Tato metoda by Vám spíš měla pomoci soustředit Vaše myšlenky než Vás stresovat. Samozřejmě napsání cílů ještě není zcela dostatečné pro jejich dosažení. O tom si však řekneme v dalších dílech tohoto programu.


Těšte se na další část s názvem Pozitivní duševní postoj a očekávejte jej v následujících několika dnech.Mnoho úspěchů při hledání Vaší cesty ...S přáním nebetyčných výsledků ...


Robert Slovák
Skype: robert_slovak | ICQ: 313-920-319


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
PS:
Pokud se Vám tento emailový kurz líbí a opravdu jej shledáváte přínosným pro svůj osobní rozvoj, podělte se o něj se svými přáteli.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama