Červen 2009

1. Buďte snílkem

11. června 2009 v 19:13 | Robert Slovák |  Žijte život, jaký chcete.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

" Žijte život, jaký chcete! "

Desetitýdenní emailový program vytvořený Robertem Slovákem .

Obsah emailového programu:

 1. Buďte snílkem
 2. Magnetická síla cíle
 3. Pozitivní duševní postoj
 4. Odpovědnost a proaktivita
 5. Zkratky na Vaší cestě
 6. Pracovitost a nepohodlí
 7. Vytrvalost a disciplína
 8. Závazek k celoživotnímu rozvoji
 9. Lídr ve Vás
 10. Váš tým

* Tento program můžete volně šířit, pod podmínkou, že jej nebudete jakkoliv upravovat.*
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

# 1. díl

Buďte snílkem

K tomu, abyste dosáhli úspěchu, je nezbytně nutné naučit se snít velké sny. Všichni géniové v historii byli velkými snílky. Byli snílky o tom, jak by měl vypadat jejich ideální život, co by měli dělat, co by chtěli vidět, kam by se chtěli dostat, co by měli vytvořit, s kým by se chtěli seznámit, co by chtěli dokázat.
Všechno kolem nás bylo nejdříve snem, mlhavou představou, která se postupně vyjasňovala a získávala jasné kontury. Teprve poté nastala fáze, kdy se hledaly možnosti, jak jasnou myšlenku uskutečnit. Mnoho lidí se zaměřuje svou pozornost na slovo "jak". Přitom mnohem důležitější je "proč". Když víte proč, pak jak je jen otázkou času.
Sněte velké sny! Nebojte se snít. Představujte si život, jaký byste jej chtěli mít, ne jaký jej máte teď. Teď to je minulost. Vaše budoucnost je zářivá, pokud ji takovou budete chtít zažít, pak nezáleží na tom, kde jste v tuto chvíli. Velcí lidé dneška, kdysi začínali z různých startovních pozic, ale snili obrovské sny, snili o velkolepých věcech. Kdysi je neměli a nyní je mají.
Představte si, že neexistují žádné hranice toho, čím můžete být, co chcete mít nebo dělat ve svém životě. Jen si představte, co byste dělali, kdybyste teď hned měli všechen čas, který den má, všechny peníze, které potřebujete, vzdělání, zkušenosti, přátele a kontakty a všechno další co potřebujete, abyste dosáhli všeho, čeho ve svém životě chcete.
Pokud váš potenciál bude zcela neomezený, jaký způsob života byste chtěli Vy a Vaše rodina žít?
Začněte být poctiví sami k sobě, co se týče života, který chcete. Dovolte své mysli snít o velkých věcech, velkých úspěších, velkoryse. Přestaňte se omezovat. Tím nikomu nepomůžete, a pokud si myslíte, že ano, pak opak je pravdou.
Velkorysost je klíčem. Je to nezbytná součást procesu snění. Malé sny vás nenadchnou a nepřinutí k žádnému činu nebo změně. Velké sny přitahují velké potíže při jejich naplňování, ale zároveň z Vás dělají velkého člověka, který dělá velké věci, přitahuje velké lidi a posléze velké úspěchy.
A jen duchem velcí lidé mohou dělat velké věci, žít skvělý život a vytvořit spoustu požehnání.
Chcete žít neustále ten malý život? Ne? Tak si představte si, jaké by to bylo, kdybyste dělali přesně to, co chcete a nemuseli byste se ohlížet na peníze, rodinu, zdraví, věk, rasu, jazyk, zemi, cokoliv. Byli byste mnohem šťastnější, kdybyste byli přesně tím, čím být chcete a dělali byste přesně to, co dělat chcete?
Vytvořte si představu sami sebe v budoucnosti. Jasnější představu svého zdraví, štěstí a prosperity. Nechte volnou ruku své představivosti a přicházejte s nápadem po nápadu, jež Vám pomohou Vaší představu uskutečnit.
Velké sny, zvýši Vaší hrdost, což způsobí, že se budete mít raději a budete si sami sebe více vážit. Vylepší to Váš pohled sama na sebe a vzroste Vaše sebedůvěra. Tím si budete více věřit a budete šťastnější. Mnohonásobně se zvýší Vaše nadšení a pozitivní postoj. Zvýší se rovněž Vaše osobní energie.Nabízí se následující otázky:
 • Jak velký by byl Váš sen, kdyby se nemohl nesplnit?
 • O čem byste snil/a, pokud by posléze nemohlo přijít zklamání, z toho, že se sen nesplnil?
 • Pokud by neexistovala možnost neuspět, co byste si přál/a?
Snít velké sny je prvním krokem k dosažení Vašeho cíle, Vašeho nebetyčného úspěchu, Vaší finanční nezávislosti. Prvním důvodem, proč lidé nežijí takový život, jaký opravdu chtějí, je ten, že si prostě nepřipustí, že by se to mohlo stát.

A proto to nikdy nezkusí, nikdy se nevystaví potenciálnímu brutálnímu úspěchu. Myslí si, že je mnohem jistější nesnít, držet se při zemi a jistoty bez snění. Nikdy nezačnou. Pokračují v kruhu, pořád dokola stejné věci, které nikam nevedou. Ale za to, se mohou spolehnout na jisté průměrné výsledky.

Když začnete být snílkem, začnete snít své obrovské sny o svobodě, finanční nezávislosti, tak začnete měnit svůj pohled na sebe a svůj život. Začnete dělat jiné věci, kousek po kousku, postupně, dokud se směr Vašeho života neobrátí k lepšímu.

Snít velké sny je první krok, je to začátek. Ale nejde jej přeskočit. Začněte snít velké, opravdu velké sny. Pamatujte si, že můžete snít v malém nebo ve velkém, obojí Vás stojí stejné úsilí, ale přináší jiné výsledky.

Už mnohokrát jste se zklamal/a? Nechcete znovu zažívat frustraci? NEDÍVEJTE SE ZPĚT. Pohledem zpět nic nevyřešíte. Co bylo, bylo. Dnes je dnes, každý den je jiný. Jednou to přece musíte zlomit. Zapomeňte na svá zklamání. Věřte tomu, že teď jsou podmínky k Vašemu úspěchu mnohem lepší, než byly nedávno nebo kdysi.


Každý člověk ať je v současnosti sebevíce úspěšnější, v minulosti mnohokráte chyboval. To je úděl lidí - učíme se vlastními chybami. Když jsme byli dětmi, taky jsme se učili chodit tím, že jsme padali, padali a padali. Vzdali jsme to? Nikoliv. Je to proces, který nás neustále postrkuje dopředu a tahá nahoru.


Petr, jeden z mých obchodních přátel, jehož sen bylo vybudovat obrovskou organizaci přímého prodeje, se celých 5 let snažil přijít na to, jak to má udělat správně, aby ji měl. Pět let je dlouhá doba. Přesto vytrval, protože jeho sen byl obrovský. Dnes je finančně i časové nezávislý. Svoboda? Ano, ale začalo to velkým snem. Snem větším než byl v té době on sám.


Musíte pochopit, že pokud chcete mít úspěch, musíte se dívat na svou minulost, jako na lekce, které jste museli obdržet. Přestaňte podmiňovat své sny a budoucí výsledky, výsledky současnými. Vystavějte na těchto základech své obrovské sny. Jednoduše ohodnoťte lekce, které jste dostali, poučte se z nich, ale přestaňte žít v minulosti. Prostě to udělejte lépe než tehdy.


Ve skutečnosti to co jste teď, to co je Vaší realitou, to nejste Vy, to je Vaše minulost - respektive Vaše zhmotnělá představa o sobě samém a svém životě kdysi. Je to zhmotnění Vašich převládajících myšlenek a převládajících činů v minulosti. Neustále žijeme výsledek toho, jak jsme mysleli a jednali dříve. Neznamená to, že jste horší nebo hloupější, prostě jste jen dosud nemysleli konstruktivním způsobem.


Naše myšlenky mají vliv na vše co se kolem nás děje a naše sny mají vliv na směr, kterým se náš život ubírá nebo začne ubírat. Nad svou myslí a myšlenkami a sny, které produkuje, máme plnou kontrolu a máme tak rovněž plnou odpovědnost. Naučte se vědomě tuto schopnost využívat a můžete mít vše, po čem jste kdy toužili. Naučte se plnohodnotně používat svou mysl a nebude Vám nic nemožné.


Nakonec první části programu se ještě společně zamysleme nad otázkou, jejž odpověď by pro Vás měla být velmi snadná, pokud jste pozorně četli předchozí řádky:

Co si myslíte, že je dříve na časové ose? Budoucnost nebo minulost?


Odpověď zní, že dříve je samozřejmě budoucnost. Proč? Protože budoucnost to jsou Vaše sny, vize a ideály, kterých chcete dosáhnout. Svou budoucnost tvoříte ve své hlavě, nikde jinde a ta se Vám pak manifestuje jako realita. Stává se pak Vaší přítomností.


Pokud se budete hodnotit podle toho, jak se právě máte, pokud budete snít, podle současného stavu nebo podle Vašich minulých zkušeností, odsoudíte se jen k tomu, že v budoucnosti budete mít více toho samého nebo méně toho po čem opravdu toužíte. Jedinou věcí, kterou musíte udělat je v mysli držet obraz svého ideálního já, svého ideálního života, svých snů.


Svět je naplněn nekonečnými možnostmi a my jsme ti, kteří mají nekonečnou možnost výběru. Většina lidí, to však neví. Jak se svým životem naložíte a co budete zažívat? Jaký život opravdu chcete žít?

Těšte se na další část s názvem Magnetická síla cíle a očekávejte jej v následujících několika dnech.Mnoho úspěchů při hledání Vaší cesty ...S přáním nebetyčných výsledků ...


Robert Slovák
Skype: robert_slovak | ICQ: 313-920-319


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
PS:
Pokud se Vám tento emailový kurz líbí a opravdu jej shledáváte přínosným pro svůj osobní rozvoj, podělte se o něj se svými přáteli.