Květen 2009

Konečně pravda

18. května 2009 v 21:55 Úspěšné hubnutí
Nemáte nadváhu, protože jste jedli příliš mnoho! Máte nadváhu, protože jste nejedli dost!

To je pravda. Nejedli jste dostatek něčeho, co je pro naše tělo základní. Vašemu tělu schází něco, co potřebuje k tomu, aby bylo silné a zdravé - základní výživa.

Takže, aby přežilo a žilo s nedostatečným přísunem živin, které mu dáváte, vaše tělo dělá tři věci:
1) zpomalí Váš metabolismus, aby Vás učinilo méně aktivní. Tímto způsobem uchovává energii a zbývající
vzácné výživné látky, proto se cítíte unavení.

2) jako následek zpomaleného metabolismu začíná uskladňovat více tuků, protože si myslí, že hladoví.

3) jestliže má Vaše tělo nedostatek živin (dokonce i jedné jediné mikroživiny, která má udržet např. zdravé vaše

vlasy), tak to způsobí, že to "zesílí" Váš hlad a chutě a doufá, že budete jíst potřebné živiny. Samozřejmě, že
většinou sáhnete po nějaké dobrotě, po polotovaru nebo po podobném na živiny chudém jídle,které způsobilo
nedostatek živin na začátku! Takže tím prodloužíte problém, zatímco ztrácíte zdraví, životní energii a pokračujete
v nabírání váhy.

Diety, omezení jídla, dělená strava, hypnóza, prášky na potlačení hladu a pod. potlačují jen příznaky, tělo se zhoršuje díky nedostatku živin vyplývajícího z omezení jídla. Další významný problém je masivní úbytek svaloviny souběžně s úbytkem tuků. Takže když znovu váhu naberete (což se nazývá jo-jo efekt), tak přiberete jen tuky. (pokud přitom necvičíte jak blázen) Takže skončíte s ochablým tělem, které je ještě v horší kondici, než když jste začali. Plus se to podepíše i na Vašem zdraví, protože máte dokonce i méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina, proč jste přibrali váhu.

Co je odpověď?
Potřebujete odstranit příčinu obezity na buněčné úrovni. Což Vám umožní se rychle zbavit tuků se zdravými návyky a udržet si stále ideální váhu. Pro více informací klikněte zdeProč většina diet nefunguje

18. května 2009 v 21:38 Úspěšné hubnutí
Pro 95 % lidí, kteří chtějí zhubnout, je dieta krokem k tloušťce. Boj proti nadměrným kilogramům vrcholí dosažením masivní nadváhy.

Tuku se nezbavíte dokonce ani při nulové dietě!
Jediným efektem je, že v těle v jejím důsledku nastává zmatek. Tělo si razí novou cestu látkové přeměny, kterou předtím neznalo. V normálním případě spaluje cukry a tuky, ovšem v průběhu nulové diety spaluje celých 7 dní bílkoviny. Do jisté míry tak tělo spaluje samo sebe, požívá své svaly, svůj imunitní systém, krev a je stále slabší. Teprve 7. den začíná konečně pomalu dělat to, co od něj žádáte. Spaluje tuky. Jenomže ne úplně. Spaluje jenom 40 procent kalorií ve formě tuku. A výsledek? Nemáte úspěch a jste frustrovaní. Držíte-li dietu, odčerpávají se nejprve rezervy cukru ve svalech a játrech. S každým gramem cukru ztrácíte vodu. A to se projeví na váze.
Potom se tělo přizpůsobí stavu "nouze"
Vzhledem k tomu, že v průběhu diety mizí svaly spalující tuky, spaluje tělo s každým ztraceným kilogramem hmoty i méně energie. Nastaví se na svůj "eko-program" a ztěžuje jakékoliv další hubnutí. Po domácky vypěstovaném hladomoru sužují vyprázdněné tukové buňky ducha i nervy zběsilou chutí k jídlu. Jakmile přijde první rozumný chléb se salámem, řeknou si vyčerpané tukové buňky: "Sem s ním!" Tělo si ukládá zásoby, aby zamezilo dalšímu stresu z hladu. Nejdřív proto doplní své zásoby tuku.
Výsledek: jo - jo - efekt!
Třebaže jsou tukové nádrže už dávno plné, trápí se tělo dál hladem. Nejenže existuje jakási tuková paměť, která chce znovu obnovit původní stav naplnění tukových buněk, ale existuje i bílkovinná paměť. A ta nedá pokoj, dokud nejsou všechny ztracené bílkoviny zase na svém místě, tedy ve svalech, imunitním systému a vazivu. Pak teprve poleví zběsilá chuť k jídlu. Ovšem zásoby tuku jsou větší než kdy jindy a vy vážíte více než před zahájením diety. Tomu se říká jo-jo-efekt.
Klady vitálního spalování tuků
Hubnutí funguje. Tuku se zase zbavíte, jen musíte vědět jak. Všichni lidé, kteří jsou přitom úspěšní, mění své stravovací návyky! Jestliže se vám podaří upravit životosprávu, pak jste nad svými tukovými polštáři zvítězili jednou provždy.
Díky čistým bílkovinám se kilogramy rozplývají
Zredukujete-li přísun kalorií na nulovou hodnotu, začne tělo ničit své vlastní bílkoviny. Aby se to v průběhu vitálního spalování tuků nestalo, musíte zajistit přísun bílkovin zvenku. To má ještě další výhodu: Využijete tak zvláštního dynamického účinku bílkovin na tělo. Kdyby člověk měl k dispozici pouze bílkoviny, strašně by vyhladověl. Aby totiž došlo k přeměně bílkovin z potravy na cenné bílkoviny tělesné, přidává náš organismus energii. Spotřebovává tedy kalorie, zatímco jíte. Abyste během odtučňovacího programu neztráceli svalovou hmotu, ale naopak aby se vám v těle tvořilo více kamínek na spalování tuků, musíte svému tělu zajistit přísun bílkovin, tj. bílkovin bez tuku.
Ovoce a zelenina se starají o vitalitu a zasytí
Přepadne-li vás hlad, sáhněte po ovoci a zelenině. Nadopují vás vitamíny, minerálními látkami a stopovými prvky, budou udržovat střevo v pohybu a díky balastním látkám vás trvale zasytí. Vhodné je především ovoce jako ananas, papája, kiwi, vodní melouny, jahody, meruňky a mango, neboť obsahují enzymy štěpící bílkoviny. Tyto enzymy se starají o to, aby tělo využilo cenné bílkovinné stavební prvky (aminokyseliny).
Pijte po litrech
Denně vypijte alespoň 4 dcl vody na 10 kg váhy (např. vážíte-li 70 kg měli byste vypít 2,8 litru tekutin, pokud vážíte 90 kg měli byste vypít 3,6 litru). Vodu doporučuji nenasycenou (bez bublinek), můžete zařadit i minerální vody bohaté na minerální látky. Ty je však dobré střídat a nepřehánět! Povolen je také čaj (ovocný, bylinkový, zelený), samozřejmě neslazený!Při konzumaci alkoholu byste si měli uvědomit, o jakou kalorickou bombu jde!
"Dieta" může být krásná
Slovo "dieta" pochází z řečtiny a znamená "postoj k životu". Změnit tento postoj se často vyplatí. Budete žít radostnější život, neboť se budete více pohybovat a využívat sílu biolátek pro zlepšení nálady. Ve svém štíhlejším a aktivnějším těle se prostě budete cítit mnohem lépe.
A jak postupovat po skončení odtučňovacího programu?
Nepovolte uzdu všem svým chutím, jinak se vaše tukové buňky opět nacucají a vaše námaha přijde vniveč. Jezte hodně ovoce a zeleniny a šetřete s tukem (o tom jak, si řekneme v některé z dalších lekcí). Mimoto byste měli přísně kontrolovat svou váhu. Novou váhu je totiž třeba si udržet po dobu 3 - 6 měsíců, dokud si na ni tělo nezvykne. Pak se také nový set-point ustálí na nižší hodnotě a vy můžete říct, že jste to zvládli!
Teorie "set-point"
Dlouhou dobu se tvrdilo, že není možné zhubnout. Tělo neúnavně usiluje o návrat ke staré váze (tzv. "set-point"), trápí se velkým hladem, vnitřně šetří s kaloriemi a získává zpět ztracené kilogramy. Dnes víme, že pokud se hýbeme, máme dostatečný denní přísun bílkovin a udržíme si svou novou váhu po dobu 3 - 6 měsíců, bude naše tělo nový "set-point" akceptovat. Většina lidí, kteří už dodržovali určitý program přísunu bílkovin a kteří znovu kila nabrali zpět, udělala stejnou chybu. Z hubnoucího programu nepřešli na udržovací program nebo tento program drželi příliš krátkou dobu!
Pokud se chcete dozvědět více, klikněte zde


Nevzdávej se

8. května 2009 v 21:38 Inspirace


Glennino album cílů

8. května 2009 v 21:27 Inspirace
V roce 1977 jsem byla matka samoživitelka s třemi malými dcerami, nesplaceným domem a autem a potřebovala jsem znovu začít snít. Na jednom večerním semináři jsem slyšela mluvit o principu P x O = R (Představa se po Oživení stává Realitou).Vedoucí semináře nám kladl na srdce, že naše mysl pracuje v obrazech, nikoli ve slovech. A když si v duchu živě představíme obraz toho po čem toužíme, stane se to skutečností. Tato myšlenka ve mně probudila ohromnou tvořivost. Znala jsem biblickou pravdu o tom, že Pán nám dá "vše oč požádá naše srdce," (Žalm 37,4) a že "ze srdce vychází život" (Kniha přísloví 4,23). Tak jsem se rozhodla, že si vezmu seznam všeho, za co se modlím, a znázorním si to obrázky. Ze starých časopisů jsem si vystřihla fotky, které představovaly to, "oč žádalo mé srdce". Pečlivě jsem je poskládala do drahého alba a plná naděje jsem čekala, co se bude dít. Vybrala jsem hodně konkrétní fotky. Byl na nich: 1. Pohledný muž 2. Žena ve svatebních šatech a muž ve smokingu 3. Nádherná kytice (jsem romantička) 4. Krásné diamantové šperky ( Bůh přece miloval Davida a Šalamouna, a to byli dva nejbohatší lidé, kteří kdy žili 5. Ostrov v azurově modrém Karibiku 6. Pěkný dům 7. Nový nábytek 8. Žena, která se v té době stala viceprezidentkou velké společnosti. (Pracovala jsem v podniku, kde nebyla ve vedoucím postavení ani jedna žena. Chtěla jsem se v něm stát první viceprezidentkou.) Asi o osm týdnů později jsem v Kalifornii jela po dálnici a myslela na pracovní schůzku, kterou jsem měla o půl jedenácté. Najednou mě předjel nádherný červenobílý cadilac. Ohlédla jsem se po něm, protože byl opravdu krásný. Řidič se ohlédl po mně a usmál se a já jsem se ně něj také usmála, protože jsem na úsměv byla zvyklá odpovídat úsměvem. A vězela jsem v tom až po uši. Už se vám někdy něco takového stalo? Snažila jsem se tvářit, jako že jsem se neohlédla. "Kdo, já? Já o vás ani pohledem nezavadila!" Jel za mnou patnáct mil. Vyděsil mě k smrti. Rozjela jsem se a on také, až......jsme se vzali! Den po naší první schůzce mi Jim poslal dvanáct růží. Později jsem zjistila, že má také svého koníčka: sbírá diamanty. Ty velké! A hledá koho jimi ozdobit. Dobrovolně jsem se přihlásila. Scházeli jsem se asi dva roky a každé pondělí ráno jsem od něj dostala červenou růži na dlouhém stonku a krátké psaníčko. Asi tři měsíce před svatbou mi Jim řekl: "Našel jsem nám dokonalé místo na líbánky. Pojedeme na Ostrov svatého Jana v Karibském moři." Se smíchem jsem odpověděla: "To by mě nikdy ani nenapadlo!" Neřekla jsem u o svém albu snů, přiznala jsem se, teprve až jsme byli skoro rok spolu. Tehdy jsme se stěhovali do našeho nádherného nového domu a zařizovali jsme ho elegantním nábytkem, který jsem si vysnila. (Z Jima se vyklubal velkoobchodní zástupce jedné z nejlepších východních nábytkářských firem.) Svatba byla, mimochodem, v Laguna Beach v Kalifornii a s opravdovými dlouhými svatebními šaty a smokingem. Osm měsíců po založení alba snů jsem se stala viceprezidentkou personálního oddělení v podniku, ve kterém jsem pracovala. Zní to trochu jako pohádka, ale je to stoprocentnípravda. S Jimem jsme si od svatby sestavili hodně takových "alb snů". Bůh naplnil náš život důkazy, že tyto mocné principy víry fungují. Rozhodněte se, co si v každé z oblastí svého života přejete. Živě si to představte. Pak jednejte podle svých přání a vytvořte si své osobní album snů. Tímto jednoduchým způsobem změňte své myšlenky v konkrétní skutečnost. Neexistují neuskutečnitelné sny. A pamatujte si, Bůh slíbil, že dá svým dětem to, po čem touží jejich srdce. Glenna Salsburyová